Ниткова графіка або Арт-стрінг на деревині або папері

05.01.2021




Здавалося б, що може бути спільного між дошками, цвяхами і різнокольоровими нитками? А спільне є, і називається воно «ниткова графіка». 


Нам є чим пишатися, адже учні відтворили неймовірні картини власноруч! Такий простий декоративний елемент може дуже влучно доповнити будь-який інтер'єр. А наші учні вже майстри цієї справи!

Ниткова графіка - це вельми оригінальний і захоплюючий вид декоративно-ужиткового мистецтва, який відомий близько 400 років. Для цього рукоділля використовують поверхню з цвяхами, між якими натягують нитки, що дає можливість створювати дуже химерні картини.

Ниткова графіка (зображення ниткою, нитковий дизайн, ниткографія, ізоиитка) - техніка отримання об'ємного зображення нитками, які натягують у визначеному порядку між вбитими у тверду поверхню цвяхами в певній послідовності, а також вишивка на картоні.

Сучасні матеріали дозволяють отримувати ефектні вироби. Ниткова графіка добре гармонує з аплікацією, малюнком та бісероплетінням.

Може застосовуватися для створення художніх панно, картин. Інтер'єр, прикрашений таким чином, стане неповторним, адже роботи виконують вручну, і двох однакових просто не знайти.

Технікою ниткової графіки виконують зображення не тільки па картоні, фанері, тканині або компакт-дисках, а й безпосередньо на стінах кімнати.

Для виконання робіт в техніці ниткової графіки необхідно мати тверду основу, нитки та інструмент для роботи.

Необхідні матеріали для роботи:

- основа:

  • плотний картон, 
  • дерев'яна доска - повинна буди достатньої товщини, щоб в неї можна було вбити цвяхи
  • фанера

* при роботі з доскою краще підготувати таку основу, для цього моуть знадобитись :

  • фарба
  • морилка
  • кольоровий або прозорий лак для створення фону

оброблена основа надасть кращого вигляду картині, але можна обійтись і без цього.

- нитки (тонкі для шиття, для в'язання, муліне, "ірис", тонка глідка пряжа та ін.) одного кольору або декількох в залежності від схеми
Нитки повинні бути міцними, оскільки при роботі портібно буде їх натягувати і вони можуть рватись.

- цвяхи або канцелярські кнопки на довгій ніжці 

- ножиці

- тонкий простий олівець

- шаблон малюнка

Виставки з арт стрінгу

Нюанси роботи

- цвяхи краще підбирати ті, які не будуть іржавіти (як приклад нікельовані цвяхи без капелюшків - вони не ріжуть пальці та нитку)

- якщо працювати з ДСП, то необхідно обробити боки

- при забиванні цвяхів в основу слід пам'ятати про техніку безпеки та берегти свої пальці. можна забивати цвяхи молотком при цьому притримуючи цвях плоскогупцями

- необхідно продумувати яке полотно обрати для певної картини. 
Якщо картина потім буде висіти на кухні, то панно можна створювати на кухонній дошчеці. якщо в спальні або вітальні, то кухонні дощечка вже не підійде, кражу стврити вже на окремій дошці. 


Моделі створені власноруч учнями

Аналоги

© 2018 Worlds Collide. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати